cimex

Historie

CIMEX GROUP

Skupina CIMEX patří mezi klíčové hráče na českém podnikatelském trhu. V současnosti koncern navazuje na svou historii,
v níž vlastnil významné společnosti
z průmyslové sféry. Aktivně a úspěšně se též etabloval v investicích zejména
v oblasti energetiky a strojírenství.

Mezi nejvýznamnější členy skupiny CIMEX z oblasti energetiky patřila společnost ENERGOPROJEKT PRAHA a. s. Ta se zabývala inženýrskou a projekční činností a výrazně se podílela na realizaci většiny významných energetických komplexů v Česku a na Slovensku. Jednalo se o všechny jaderné elektrárny na území obou uvedených států (Temelín, Dukovany, Jaslovské Bohunice, Mochovce). Svůj díl práce odvedl ENERGOPROJEKT a. s. i v uhelných elektrárnách jako jsou například Dětmarovice, Chvaletice, Mělník, Prunéřov, Tisová nebo Tušimice.

14. června 1990

Jana Sobotová a Petr Lukeš zakládají společnost CIMEX Karlovy Vary, spol. s r. o., působící zejména v oblasti zahraničního obchodu s vlastní kamionovou přepravou.
1991

Vzniká Investiční společnost CIMEX INVEST a. s. Ta zakládá investiční privatizační fondy, které se zúčastnily 1. i 2. vlny kuponové privatizace a celkem získaly téměř 50 000 akcionářů. V průběhu devadesátých let CIMEX rekonstruuje výrazné nemovitosti. Jmenovitě hotel Excelsior v Mariánských Lázních, areál Poštovní Dvůr nebo administrativní budovu Vindobona v Karlových Varech.
1993

Je založena společnost CIMEX TRADING a.s., která obchoduje
s cennými papíry a míří na Burzu cenných papírů Praha.
1994

Vzniká skupina CIMEX GROUP, která sdružuje řadu významných firem (ENERGOPROJEKT PRAHA a.s., Mechanizace traťového hospodářství a.s., Metroprojekt Praha, Vodní zdroje, leasingová společnost IB LEAS, a.s., porcelánka CONCORDIA a.s., Tatra Kopřivnice a.s., VT DIOSS Chomutov a.s., OREA spol. s r.o. a mnoho dalších).
2000

Přelom milénia s sebou přináší nové příležitosti ve formě franšízingu značky OREA HOTELS & RESORTS. Skupina CIMEX v rámci hotelového řetězce zahajuje mohutnou rekonstrukci hotelů. V USA paralelně investuje dceřiná společnost CIMEX INVEST do developerských projektů.
2005

Hotelový řetězec OREA HOTELS & RESORTS rozšiřuje své podnikání v oblasti HORECA o provozování sítě luxusních kaváren EMPORIO CAFÉ.
2008

Investiční skupina CIMEX posiluje portfolio administrativních budov určených především ke komerčnímu pronájmu kanceláří. Od největšího tuzemského stavebního koncernu Skanska pořizuje dva komplexy kancelářských budov na Kubánském náměstí a v Perucké ulici.
2013

CIMEX GROUP obchoduje s administrativními objekty. Prodává budovy ve Vyskočilově ulici na Praze 4. Významnou akvizicí je moderní administrativní budova City West „B1“ ležící v pražských Stodůlkách, která disponuje kancelářskou a obchodní plochou v celkové výši přes 22 tisíc m2.
2015

Skupina CIMEX GROUP v pražské ulici Na Pankráci pořídila dvě budovy. Administrativní budovu Vyšehrad Garden odkoupila od skupiny IMMOFINANZ. Předmětem druhé akvizice bylo stávající sídlo společnosti ČSOB Leasing.
2016

Další hotelovou akvizicí je pražský čtyřhvězdičkový hotel Angelo by Vienna House, který skupina CIMEX koupila od rakouské skupiny Warimpex. Na rozdíl od ostatních hotelů, které jsou ve vlastnictví CIMEXu, a které jsou provozovány v rámci řetězce OREA HOTELS & RESORTS, bude hotel i nadále provozován mezinárodním řetězcem Vienna International a nebude ani měnit své jméno.
2017

Dochází k rekonstrukci kongresového sálu na hotelu Voroněž a vznikají tak největší multifunkční kongresové prostory v Brně.
2018

Probíhá rekonstrukce pokojů a galerie v hotelu Pyramida. Modernizuje se restaurace v hotelu Santon, dochází ke kompletní rekonstrukci pokojů hotelu Horizont. OREA HOTELS & RESORTS zaměstnává jako první robota Peppera. Spouští se kampaň Nová Orea.
2019 Fond kvalifikovaných investorů Edulios prodal kancelářskou budovu City West B1. V květnu kupuje skupina CIMEX dva hotely v Mariánských Lázních a rozšiřuje tak hotelový řetězec Orea. OREA HOTELS & RESORTS představuje nové logo. Dochází ke kompletní rekonstrukci resortu Horal, částečné rekonstrukci pokojů resortu Devět Skal a pokračuje rekonstrukce hotelu Pyramida. V Brně se rekonstruuje wellness na resortu Santon a vzniká nová Relax Beach Zóna. Otevírá se mo-cha, nový cowork v Brně v místech bývalé Moravské Chalupy.