Převod majetku Cimexu byl podle grafologů podvod

Odborné posudky v kauze přesunu nemovitostí za miliardy korun z realitní skupiny Cimex ukázaly, že změna byla s největší pravděpodobností podvod. Podpisy pod smlouvami, kvůli kterým řada firem ze skupiny změnila v obchodním rejstříku majitele, byly podle grafologů falešné.

Odborný posudek je důležitý, stane se důkazem u soudů. Roli tam bude pravděpodobně hrát také Viktor Chlup ze severních Čech. Ten se se svou firmou Philomena objevil jako nový majitel patnácti společností z Cimexu. Deníku E15 původně tvrdil, že je řádně koupil. Následně už věc nekomentoval.

„Jde jen stěží uvěřit tomu, jak snadno lze zneužít něčí identitu k různým právním úkonům, a vůbec přitom nevzbudit pozornost úřadů. Je otázkou, zda by nemělo dojít ke změně příslušných právních předpisů, které by do budoucna bránily podobným podvodům i jiným snahám o krádež identity,“ řekl generální ředitel Cimexu Miroslav Kosnar.

Podobný pokus o krádež firmy odrazil nedávno turnovský výrobce svítidel Trevos. Po rok a půl dlouhé právní bitvě se vlastníkům společnosti podařilo u soudu dosáhnout vymazání neznámých zahraničních nájezdníků z obchodního rejstříku.

Zdroj: https://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/prevod-majetku-cimexu-za-miliardy-obstaraly-falesne-smlouvy-dokazali-grafologove-1335625, 1. 8. 2017