Cimex právě dokončil rekonstrukci historického domu v centru Prahy

Cimex právě dokončil rekonstrukci historického domu v centru Prahy

Cimex právě dokončil rekonstrukci historického domu v centru Prahy

 

Skupina Cimex, významná investiční realitní skupina na české trhu, investuje do obnovy a modernizace komerčních, hotelových a rezidenčních objektů. Aktuálně se může pochlubit dokončením dalšího významného projektu. V Senovážné ulici na Praze 1 vytvořila v historickém domě luxusní apartmány a představuje nový koncept krátkodobého a dlouhodobého pronájmu s využitím hotelových služeb.

 

Apartmány na čísle popisném 8 vznikly ve spolupráci s architektonickým studiem ZOAA, které s Cimexem již spolupracovalo na rekonstrukci brněnského hotelu Voroněž. „Od počátku bylo jasné zadání – vytvořit zajímavé apartmány, které budou splňovat požadavky pro nejnáročnější klientelu. Naším hlavním cílem bylo vytvořit pohodlné, světlé a příjemné ubytování v historickém centru Prahy,“ popisuje architekt Jakub Zoula z atelieru ZOAA.

V nově zrekonstruovaném objektu se nachází 31 luxusních apartmánů s dispozicemi od 1+kk do 3+kk, a to ve třech různých designech, v klasickém, skandinávském a moderním. Objekt disponuje vlastní recepcí a podzemním parkingem o kapacitě 19 míst. Apartmány jsou koncipovány tak, aby nabízely kompletní hotelové služby včetně samoobslužné recepce. Dále bude k dispozici úklid pokojů, služby prádelny a nebude chybět ani oblíbený hotelový room servis. V přízemí se nachází obchodní jednotka o rozloze 144 m2, ve které je do budoucna plánovaná finedining restaurace v asijském stylu. Hosté budou moci využít i služby privátního wellness se saunou a vířivkou.

„S rekonstrukcemi historických objektů máme bohaté zkušenosti, při obnově vždy citlivě respektujeme duch budovy. Apartmány v Senovážné ulici jsou určeny nejen pro byznysovou klientelu k dlouhodobému pronájmu, ale věříme, že hosté ocení i možnost krátkodobého pronájmu za účelem odpočinku přímo v centru Prahy s využitím hotelových služeb,“ uvádí Miroslav Kosnar, generální ředitel Cimex Invest.

Skupina CIMEX je klíčovým hráčem na českém podnikatelském trhu. Jejím hlavním zaměřením jsou investice do nemovitostí. Strategické investice jsou orientovány především na hotelové, komerční a residenční projekty. Skupina CIMEX vlastní a provozuje osm administrativních komplexů v Praze a Karlových Varech. V roce 2019 ji oslovil nový trend sdílených kanceláří a otevřela několik coworkingových center. V současnosti Cimex Invest pokračuje v rekonstrukci památkově chráněné budovy Klášteru sv. Gabriela na Smíchově, jejíž výsledkem bude pětihvězdičkový hotel se 180 pokoji.

Cimex je také vlastníkem největší tuzemské hotelové sítě OREA Hotels & Resorts s hotely po celé České republice, která bude provozovatelem zrekonstruovaného objektu. V současné době má 16 hotelů po celé České republice v těch nejatraktivnějších lokalitách jako je Praha, Brno, Krkonoše, Šumava, Vysočina a Mariánské Lázně. Řetězec OREA Hotels & Resorts nabízí díky rozsáhlým rekonstrukcím a unikátnímu zázemí širokou škálu služeb na špičkové úrovni.

 

 

Nahoru Dolu