Mariánské Lázně mají rozkvést, plánují druhé atraktivní centrum města

Mariánské Lázně mají rozkvést, plánují druhé atraktivní centrum města

Řádově miliardy korun mají v nejbližších několika letech směřovat do obnovy centra Mariánských Lázní mezi Hlavní třídou a Ruskou ulicí.

Někdejší park za budovou radnice s anglikánským kostelem, kašnou a dalšími drobnými stavbami se má stát po revitalizaci druhým atraktivním centrem města. Soukromí investoři sem chtějí přivést minerálkovod a zrekonstruovat řadu domů, z kterých by měl vzniknout nový lázeňský komplex.

„Společnost Cimex, která vlastní v Mariánských Lázních několik hotelů, prezentovala na jednání městského zastupitelstva záměr provést velkou rekonstrukci svého majetku,“ uvedl zástupce starosty Mariánských Lázní Vojtěch Franta (Piráti) s tím, že firma vlastní na Hlavní třídě například domy Zvon nebo Bohemia a v Ruské ulici kupříkladu objekty Košut či Suvorov.

„Na některé z těch projektů už mají stavební povolení a na některé chtějí mít, aby mohli provést velkou vstupní investici v Mariánských Lázních,“ pokračoval místostarosta. „Aby se investice zdařila, tak chtějí vytvořit atraktor, tedy něco, co by přilákalo návštěvníky. Chtějí vytvořit druhé atraktivní centrum města, a to z parku za radnicí, kde je několik významnějších stavbiček a staveb, architektur, například anglikánský kostel, drobná parková architektura a potom rovněž kašna,“ dodal Franta.

Minerálkovod a park

„Jejich záměr nekončí jen rekonstrukcí parku, ale chtějí do komplexu přitáhnout minerálku a nabídnout ji i ostatním subjektům,“ konstatoval zástupce starosty, podle kterého obnova lázeňských domů je podmíněna právě realizací projektu minerálkovodu a obnovou parku. „Chtějí podepsat memorandum, aby měli svým způsobem zajištěno, že zastupitelstvo a město v této akci bude partnerem,“ doplnil s tím, že na projektech pracují mezinárodně uznávaní architekti. „Mariánským Lázním by to velmi prospělo,“ uvedl Franta.

„Dokážu si představit, že by to mohlo rozvinout zcela jinou etapu Mariánských Lázní a jejich pozici v cestovním ruchu a lázeňství,“ dodal místostarosta.

„Informace o předpokládaných nákladech nezazněla, ale každý si umí představit, že se jedná o investice v řádu miliard korun,“ uvedl Franta, podle kterého by na realizaci projektu mohly plynout evropské dotace určené na obnovu památek a výstavbu nových parků okolo nich. Mariánské Lázně, jakožto město na indikativním seznamu UNESCO, by na ně z Integrovaného regionálního operačního programu mělo podle Franty dosáhnout.

Na některé z těch projektů už mají stavební povolení a na některé chtějí mít Vojtěch Franta, místostarosta

Foto popis| Největší atrakcí Mariánských Lázní je Zpívající fontána. Foto autor| Foto PRÁVO – Rudolf Voleman

Zdroj: Právo, strana 7, Zpravodajství, datum vydání 3. října 2016. Autor: Rudolf Voleman

Nahoru Dolu