Tisková zpráva 5.2.2008

Tisková zpráva 5.2.2008

Investiční skupina CIMEX značně rozšířila své nemovitostní portfolio. Od stavební a developerské společnosti Skanska koupila dva komplexy kancelářských budov v Praze v hodnotě téměř tři čtvrtě miliardy korun o celkové rozloze třiadvacet tisíc čtverečních metrů. V objektech na Kubánském náměstí a v ulici Perucká dlouhá léta sídlilo vedení společnosti Skanska a značná část z dvanácti set zaměstnanců. Skanska zůstane u nového majitele ještě přibližně rok v nájmu. Přesnou kupní cenu účastníci transakce nezveřejnili .

Oba komplexy prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. „Transakci vnímáme jako strategickou investici. Jde o vysoce kvalitní nemovitosti splňující všechny současné požadavky na nejmodernější kancelářské prostory. Chceme v této zajímavé pražské lokalitě vytvořit nové business centrum, jež bude atraktivní pro sídla významných firem. Prostory budou novým nájemníkům k dispozici od začátku roku 2009,“ uvedl Miroslav Příkop, generální ředitel CIMEX INVEST a.s. CIMEX tak podle něj pokračuje v uskutečnění svého záměru zdvojnásobit během příštích let kancelářské plochy ve svém portfoliu.

Jako strategickou transakci vnímá prodej nemovitostí i Skanska, která se na přelomu let 2008/9 přestěhuje do nájmu v moderních kancelářských budovách na pražském Opatově.

„Celosvětovou strategií Skanska je vlastnit pouze výrobní objekty a my jsme byli poslední z koncernu, kdo měl v majetku vlastní kancelářské prostory. Výnos z jejich prodeje použijeme na nákup pozemků pro naše developerské aktivity,“ říká Petr Fanta, generální ředitel Skanska Reality.

Koncern CIMEX je známý například jako majitel největší tuzemské sítě hotelů, které provozuje dceřiná společnost OREA HOTELS , či kavárenského řetězce EMPORIO. Skupina se ale v posledních letech stále více prosazuje i na poli kancelářských nemovitostí. Během příštích let chce investovat do jejich nákupu zhruba pět miliard korun a zrealizovaný obchod se společností Skanska je prvním krokem k naplnění této investiční strategie.

 

Nahoru Dolu