Skupina CIMEX oslavila 25 let na trhu

Skupina CIMEX oslavila 25 let na trhu

Na konci října oslavila skupina CIMEX čtvrtstoletí od svého založení. Slavnostní galavečer se uskutečnil v pražském OREA HOTELU PYRAMIDA za účasti téměř tří set hostů z řad současných i bývalých zaměstnanců a obchodních partnerů.

V duchu motta „zkušenost je věc, která se nedá koupit“, zprostředkovala velkolepá oslava jedinečnou příležitost pro setkání stávajících zaměstnanců s osobnostmi, které na počátku devadesátých let pomáhaly vytvářet základy koncernu CIMEX. Mezi pozvanými hosty totiž nechyběli ani bývalí zaměstnanci CIMEX, obchodní partneři, ale i osoby z veřejného života té doby. V průběhu večera se tak často po mnoha letech mohli setkat bývalí kolegové či obchodní partneři a vzájemně sdílet zkušenosti. Oslavu svým projevem obohatil i zakladatel CIMEXu Petr Lukeš, který si nenechal tuto výjimečnou událost ujít.

Večerem provázela známá moderátorka České televize Daniela Písařovicová, o kulturní náplň se postaraly hvězdy českého showbyznysu – zpěvačky Tonya Graves a Michaela Gemrotová, tanečník Jan Onder a další.
Zajištění gastronomické části proběhlo pod taktovkou populárního šéfkuchaře Romana Hadrbolce, jehož kulinářské umění v minulých letech mohly ochutnat celebrity jako Paul Newmann, Jack Nicholson, Arnold Schwarzenegger, Tom Cruise, Cher a mnoho dalších. Jeho recepty budou mít nyní možnost ocenit i hosté hotelového řetězce OREA HOTELS&RESORTS, který je součástí koncernu CIMEX.

CIMEX se zejména v posledních letech zaměřuje na působení v oblasti administrativních budov. Neustále optimalizuje své portfolio, kupuje nové, ale i perspektivní nemovitosti atraktivní zejména svou lokalitou. Za zmínku stojí například dva komplexy kancelářských budov na Kubánském náměstí a v Perucké ulici koupené od největšího tuzemského stavebního koncernu Skanska, nebo budovy v Praze 4 – především sídlo ČSOB leasing a objekt Vyšehrad Garden odkoupený od skupiny Immofinanz letos v létě. Největší akvizicí posledních let je bezesporu pořízení administrativní budovy City West „B1“ ve Stodůkách, která disponuje kancelářskou a obchodní plochou v celkové výši přes 22 tisíc m2.

Vedle investic do prémiových administrativních budov provozuje skupina CIMEX také hotelový řetězec OREA HOTELS & RESORTS pod vedením manažerské společnosti ARMANDO HOSPITALITY GROUP. Své působení však průběžně rozšiřuje i do dalších oblastí, nově například vstupuje na pole moderních technologií s projektem LAND OF DRONES zaměřeným na ucelený servis v oblasti dronů.

Nezaostává ani v oblasti kulturní, pod hlavičkou MULTIFUNKČNÍHO CENTRA DLABAČOV nedávno obnovil provoz stejnojmenného kina, které bylo v osmdesátých letech pražskou legendou.

Nahoru Dolu