Administrativní budova CityWest B1 mění majitele

Administrativní budova CityWest B1 mění majitele

Fond kvalifikovaných investorů EDULIOS z realitní skupiny CIMEX prodal kancelářskou budovu City West B1 v pražských Stodůlkách. K podpisu transakce došlo 28. 12. 2018 a novým majitelem budovy se stal Patria City West Fond, spravovaný Patria investiční společností, která patří do skupiny ČSOB. Výše transakce dosáhla 69 mil. EUR.

Administrativní komplex City West B1 patřil mezi první realitní investice fondu EDULIOS. Ten založila v roce 2014 investiční a realitní skupina CIMEX s cílem investovat do stabilních prémiových pražských administrativních budov.

„Jsme potěšeni, že jsme dosáhli zajímavého výnosu pro investiční akcionáře fondu EDULIOS.“ uvedl k prodeji Miroslav Kosnar, ředitel CIMEX Group.

„Za Patrii investiční společnost jsme rádi, že jsme získali pro naše klienty atraktivní nemovitost s dlouhodobě udržitelným výnosem,“ uvedl její předseda představenstva Pavel Tichý.

Administrativní budova City West B1 nabízí přibližně 23 000 m2 moderních kanceláří a je domovem pro nadnárodní společnosti BAYER, Hyundai, Bisnode, Diebold Nixdorf a další. City West B1 je součástí rozsáhlého komplexu kancelářských a rezidenčních nemovitostí v Praze 5 – Stodůlkách, známého pod názvem Západní Město, v jehož rámci je zajištěna veškerá občanská vybavenost, jako jsou kantýny restaurace, bankovní služby, obchody atd.

Skupina CIMEX je klíčovým hráčem na českém podnikatelském trhu. Jejím hlavním zaměřením jsou investice do nemovitostí. Strategické investice jsou orientovány především na hotelové projekty a administrativní budovy. CIMEX Group je také vlastníkem hotelové sítě OREA Hotels & Resorts.

Patria investiční společnost, patřící do skupiny ČSOB, vytváří a spravuje fondy kvalifikovaných investorů pro klienty Private Banking a Wealth Office ČSOB. Zaměřuje se na Á-čkové výnosové nemovitosti v dobrých lokalitách, s kvalitními nájemci a dlouhodobými nájemními smlouvami. V současné době spravuje 2 fondy, jeden rezidenčního a druhý administrativního charakteru – v celkové hodnotě 2,5 miliardy Kč.

Nahoru Dolu