CIMEX kupuje dva hotely v Mariánských Lázních a rozšiřuje svůj hotelový řetězec OREA

CIMEX kupuje dva hotely v Mariánských Lázních a rozšiřuje svůj hotelový řetězec OREA

Investiční skupina CIMEX, vlastník hotelové sítě OREA Hotels & Resorts, koupila do svého portfolia dva zavedené hotely v Mariánských Lázních. Čtrnáctým a patnáctým hotelem v síti se tak od letošního května stanou čtyřhvězdičkové hotely Cristal Palace a San Remo.

Akvizicí OREA Hotels & Resorts ke svým stávajícím třem hotelům v Mariánských Lázních – OREA Spa Hotel Palace Zvon, OREA Spa Hotel Bohemia a OREA Hotel Anglický Dvůr v součtu s celkovou kapacitou 214 pokojů přidává dalších 130 pokojů hotelů Cristal Palace a San Remo.

„Důležitou součástí akvizice je získání dostatečné kapacity přírodních zdrojů minerálních vod. Prameny Edward VII. a Augustin jsou k dispozici hostům přímo v obou hotelech a posílí naše další obchodní aktivity a celkovou pozici v Mariánských Lázních. V přípravě máme velké developerské projekty na Hlavní třídě i v Ruské ulici. Moderní wellness lázeňský hotelový komplex Broadway se 166 pokoji bychom měli začít stavět již koncem letošního roku,“ uvádí Miroslav Kosnar, ředitel CIMEX Group.

Větší Cristal Palace v samém srdci Mariánských Lázní kromě standardních hotelových a wellness služeb poskytuje také léčebné pobyty a procedury, zatímco Hotel San Remo nabízí spíše komornější prostředí s rodinnou atmosférou.

„OREA má za sebou úspěšné investiční období, a to jak formou rozsáhlých rekonstrukcí interiérů, tak v rovině moderních technologií a zkvalitňování personálního zázemí a v dalších dvou letech ještě výrazně změní svoji tvář. Následujícím logickým krokem rozvíjení inovovaného konceptu jsou tak další akvizice,” dodává Gorjan Lazarov, ředitel OREA Hotels & Resorts.

Hodnotu obchodní transakce se smluvní strany dohodly nezveřejňovat.

Největší tuzemská hotelová síť OREA Hotels & Resorts má hotely po celé České republice. Zaměřuje se jak na kongresovou klientelu, tak na rodiny s dětmi a lázeňské hosty. Její hotely najdete v Praze a Brně, dále v Krkonoších, na Šumavě nebo na Vysočině.

Skupina CIMEX je klíčovým hráčem na českém podnikatelském trhu. Jejím hlavním zaměřením jsou investice do nemovitostí. Strategické investice jsou orientovány především na hotelové projekty a administrativní budovy.

Nahoru Dolu