Cimex chce do koupě hotelů investovat dvě miliardy

Cimex chce do koupě hotelů investovat dvě miliardy

Přibližně dvě miliardy korun hodlá investovat skupina Cimex do nákupu nových hotelů. Cimex tak hodlá posílit své postavení největšího tuzemského majitele hotelových nemovitostí, a to v době, kdy se hotelovému sektoru příliš nedaří, hoteliéři se potýkají s nízkou obsazeností a musí prodávat lůžka za stále nižší ceny.

„Jsme přesvědčeni, že právě následující období poklesu trhu je vhodné k nákupům,“ tvrdí Miroslav Příkop, předseda představenstva Cimex Investu. Opírá se mimo jiné i o analýzu společnosti Armando Hospitality Group, kterou si skupina najala, aby připravila k expanzi dceřinou firmu, řetězec Orea Hotels.

„Všechny světové hotelové řetězce, ať už to byl Marriot či Hilton, se velice rychle rozrůstaly v obdobích cyklického poklesu, kdy se hotelová branže, a ekonomika jako celek, potýká s vážnými problémy. Pro zdravé, silné investory to je skvělá příležitost k nákupům,“ potvrzuje Jerry Pribil, prezident Armanda.

Česko je podle něj už natolik zapojeno do globální ekonomiky, že lze poměrně přesně předvídat vývoj českého trhu. Pokles hotelového sektoru potrvá pravděpodobně pět let, dnes trh ještě není u dna, tvrdí Pribil.

Cimex vlastní dvě desítky hotelů po celé republice s kapacitou přibližně šest tisíc lůžek. Nejznámějšími jsou například pražská Pyramida, brněnská Voroněž či Horal ve Špindlerově Mlýně.

Zdroj: Hospodářské noviny

Nahoru Dolu