Cimex investuje do dronů, zvažuje i zahraniční expanzi

Cimex investuje do dronů, zvažuje i zahraniční expanzi

Významný hráč z realitní a hotelové branže Cimex vložil kapitál do prodeje a servisu dronů. Společnost chystá také investice do start-upů v řádu desítek milionů korun.

Rostoucí obliba dálkově řízených létajících mašinek přilákala do branže velkého hráče z realit. Skupina Cimex odstartovala projekt Land of Drones, jehož součástí je nejen e-shop, ale také vůbec první kamenná prodejna dronů v Česku. Prostory našla v hotelu Orea Pyramida v Praze 6.

„Ve využití dronů vidíme velký potenciál, jde o technologii budoucnosti, která je schopna výrazně zefektivnit celou řadu činností,“ uvedl generální ředitel Cimexu Miroslav Kosnar. Proto se kromě prodeje firma zaměří i na další servis letadélek pro amatéry i profesionály.

Kromě tuzemska sonduje Cimex s drony také možnosti dalších trhů ve střední a východní Evropě. V závislosti na úspěchu pilotního projektu v Česku plánuje případnou mezinárodní expanzi na rok 2016. Úspěch v cizině má společnosti zajistit i zaregistrovaná doména eshopu Landofdrones.com. Název odkazuje na společnost Land of Drones, do níž Cimex projekt zaparkoval.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/cimex-investuje-do-dronu-zvazuje-i-zahranicni-expanzi-1253947#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Nahoru Dolu