CIMEX v krátké době koupil další administrativní budovu na pražské Pankráci

CIMEX v krátké době koupil další administrativní budovu na pražské Pankráci

Skupina CIMEX koupila od skupiny IMMOFINANZ administrativní budovu Vyšehrad Garden na adrese Na Pankráci 26 v Praze 4.

Je to již čtvrtý objekt v této lokalitě, který rozšíří nemovitostní portfolio skupiny CIMEX. Ta vlastní mimo jiné i budovu Na Pankráci 58, která je zároveň jejím sídlem, nedávno navíc odkoupila od společnosti ČSOB kancelářskou budovu Na Pankráci 60 a historicky vlastní objekt Na Pankráci 30.

Smlouva byla podepsána minulý týden, cena transakce nebyla zveřejněna.

„Díky akvizici máme možnost rozšířit naše nemovitostní portfolio o další významnou administrativní budovu v atraktivní lokalitě, kde tak nyní vlastníme již čtyři kancelářské budovy. Naším cílem je provozovat objekt v souladu s našimi standardy a věříme, že mezi nájemci bude o tuto strategicky umístěnou budovu i nadále velký zájem,“ uvedl generální ředitel skupiny CIMEX Miroslav Kosnar.

Objekt Vyšehrad Garden disponuje celkovou využitelnou plochou 4 756 metrů čtverečních a k dispozici nájemcům je 68 parkovacích stání, celková plocha budovy je 7 300 metrů čtverečních. Objekt je dlouhodobě stabilně a téměř plně obsazen nájemci.

„Vzhledem k vyhledávané lokalitě, kde se tato nemovitost nachází a její obsazenosti diverzifikovanými nájemci zvučných jmen, vyvolal prodej nebývalý zájem jak u lokálních, tak i zahraničních investorů.”, uvádí Zdenka Klapalová, jednatelka společnosti Knight Frank, která na transakci spolupracovala.

Akvizice se uskutečnila formou prodeje projektové společnosti vlastnící danou nemovitost. Detaily akvizice nebyly zveřejněny.

Nahoru Dolu