Hospodářské noviny: Skanska uvolní své kanceláře

Hospodářské noviny: Skanska uvolní své kanceláře

Zhruba 24 tisíc čtverečních metrů kanceláří na Kubánském náměstí v pražských Vršovicích uvolní v příštích měsících stavební společnost Skanska CS, která se přestěhuje do nového objektu na Opatově.

Jde o největší nabídku volných kanceláří, která se v letošním prvním pololetí připravuje. Tento jediný objekt představuje zhruba polovinu všech pražských pronájmů za loňské čtvrté čtvrtletí, kdy noví nájemci obsadili 51 tisíc čtverečních metrů kanceláří.

Míra neobsazenosti během loňska vzrostla ze šesti na devět procent. Nejvyšší nájemné v centru Prahy dosáhlo 23 eur za čtvereční metr měsíčně.

Data naznačují, že by nájemné mělo klesat. Skupina Cimex ale žádné zlevnění nepřipravuje. Nájemné chce udržet na úrovni 14 až 20 eur za čtvereční metr měsíčně podle charakteru ploch.

„Zájem o kvalitní kancelářské plochy na atraktivních místech nepolevuje. Budovy situované v dobrých lokalitách, které poskytují za slušné nájemné komfortní prostory, nebude ani v blízké budoucnosti problém pronajmout. Nabízejí podobnou užitnou hodnotu jako projekty postavené na zelené louce, ovšem za příznivější cenu,“ uvedl generální ředitel Cimex Investu Miroslav Příkop.

Podle něj nebude jediným kritériem při obsazování komplexu Garden eleven cena a délka pronájmů, jak je obvyklé, ale také renomé nájemců.

Zdroj: Hospodářské noviny

Nahoru Dolu