Nemovitostní fond Edulios zahajuje

Nemovitostní fond Edulios zahajuje

Jeden z největších privátních investorů na českém trhu, skupina CIMEX, která letos oslavila čtvrtstoletí od svého založení, získal v minulých dnech rozhodnutí ČNB o povolení k činnosti nemovitostního fondu Edulios. Fond byl představen na mezinárodních veletrzích ExpoReal v Mnichově a MIPIM v Cannes.

Fond Edulios byl založen s cílem přinést na trh nový způsob kvalifikovaného investování založeného na právní úpravě platné od 1. 1. 2014. Statutárním orgánem fondu je aktuálně společnost CIMEX Invest, s. r. o., která bude zajišťovat obhospodařování fondu Edulios a jeho podfondů, a to zejména z pohledu investičního managementu (analýzy trhu, identifikace investičních příležitostí, zajištění akvizic, zajištění financování a prodej).

„Je to pro nás velmi výrazný posun, který umožní dynamičtější řízení investiční činnosti i pružnější komunikaci s investory. Dokončujeme akvizici atraktivní kancelářské budovy se stabilním výnosem do podfondu Edulios Alfa a startujeme prodej akcií,“ říká k činnosti fondu jeho ředitel Martin Skalický. Podle něj investice do nemovitostí přináší dnes zajímavé zhodnocení a v případě podfondu Edulios Alfa očekává výnos i více než 6 % p. a.

Zdroj: Deník Právo, 19. dubna 2016, strana 21

Nahoru Dolu