Nové jméno i design, to je Orea Congress Hotel Brno

Nové jméno i design, to je Orea Congress Hotel Brno

Možná si pamatujete na hotel Voroněž I. a Voroněž II. v Brně. Nyní obě budovy nesou nové jméno, a to Orea Congress Hotel a Voro by Orea. První ze jmenovaných prošel před nedávnou dobou rekonstrukcí, která se zaměřila hlavně na zmodernizování vnitřních prostor. Architekti se zde snažili skloubit neokoukaný design s praktičností a patřičným luxusem.

Novou podobu získaly například pokoje v horních patrech hotelu nebo restaurace. Architektonickému studiu ZOAA se podařilo propojit moderní brutalismus s požadavky kongresového sálu. Spojujícím prvkem exteriéru a interiéru je zde beton. Neotřelým designem se může pyšnit 14 konferenčních místností o celkové ploše úctyhodných 1700 metrů čtverečních. I proto také patří tento hotel mezi největší svého druhu v republice.

„Modernizací vznikly komfortní pokoje, které budou uspokojovat nejnáročnější požadavky hostů. V přízemí klienty uvítá moderní recepce, navštívit mohou novou designovou restauraci, anebo si odpočinou v luxusních prostorech lobby baru. Kompletní rekonstrukcí prošly i konfereční prostory,“ říká ředitel Orea Congress Hotelu Brno Lukáš Pliska.

Kongresový hotel se nachází nedaleko brněnského výstaviště, nabízí také snadnou dostupnost do centra města i dobré dopravní spojení ve směru na Prahu a Bratislavu. Tento hotel je součástí sítě OREA Hotels & Resorts, pod kterou spadá celkem 15 hotelů.  Rekonstrukcí už prošla řada z nich, například Orea Resort Horal ve Špindlerově Mlýně, Horizont na Šumavě, Pyramida v Praze a také Orea Resort Devět Skal na Vysočině.

„Důvodem proč se ty rekonstrukce dělají je to, abychom se vyvíjeli s dobou. Máme hotely, které jsou postaveny v 80. letech. Určitě nechceme tvořit něco, co je úplně nové. Při těch rekonstrukcích přiznáváme původ těch domů,“ dodává závěrem Gorjan Lazarov, generální ředitel Orea Hotels & Resorts.

Nahoru Dolu