Nové Mariánské Lázně: Cimex je přestaví za miliardy

Nové Mariánské Lázně: Cimex je přestaví za miliardy

V Mariánských Lázních se připravuje jedna z největších novodobých investic do nemovitostí. Realitní skupina Cimex miliardáře Petra Lukeše tam chystá výstavbu druhého městského centra. Zahrne hotely, obchody, kanceláře i byty. Bude to jedna z největších developerských akcí mimo Prahu.

Investice v řádu miliard korun bude srovnatelná například s plánovanou přestavbou bývalé Zbrojovky v Brně. Cimex v minulých dnech kvůli projektu uzavřel s radnicí memorandum o společných záměrech. Pro podpis hlasovala drtivá většina zastupitelů, proti nebyl nikdo.

Developer ve spolupráci s městským úřadem zrevitalizuje i lázeňský anglický park. „Po delší době cítím, že Mariánské Lázně mají obrovskou příležitost odstartovat novou etapu rozvoje,“ uvedl místostarosta města a architekt Vojtěch Franta (Piráti). Cimex teď začíná připravovat detailní plán celého projektu. K dispozici tedy nemá ani vizualizace.

„Jsme úplně na začátku. Ve stadiu příprav je i financování,“ sdělil Pavel Šťastný, jeden z vrcholových manažerů skupiny. Lázeňské město patří k uchazečům o zařazení do seznamu chráněných lokalit UNESCO. Pokud se do uskutečnění projektu na seznam dostane, otevře to investorům cestu i k různým dotacím.

Realitní konzultanti považují Mariánské Lázně za dobrou adresu, jež netrpí přemrštěnými cenami nemovitostí jako Karlovy Vary. „Mariánské Lázně jsou pozapomenutá lokalita, která však do budoucna určitě poroste a skýtá zajímavé možnosti pro zhodnocení kapitálu,“ uvedl Jan Hospodář, partner v poradenské společnosti 108 Investment Advisory.

Lukešův holding vlastní v Mariánských Lázních v současnosti tři hotely. Až dokončí připravovaný záměr, vznikne hotelový komplex o více než pěti stech pokojích. „Klíčovou aktivitou z naší strany je zvolit projektový mix tak, aby citlivě zapadl do nově vznikající urbanistické koncepce města,“ řekl Pavel Fischer, ředitel developerské divize Cimexu.

Portfolio skupiny má hodnotu kolem deseti miliard korun. Patří do něj mimo jiné hotelový řetězec Orea nebo kancelářské budovy v Praze na Pankráci. Společnost nedávno koupila rovněž čtyřhvězdičkový hotel Angelo na Smíchově.

Zdroj: E15 (http://zpravy.e15.cz/byznys/reality-a-stavebnictvi/nove-marianske-lazne-cimex-je-prestavi-za-miliardy-1324921)

Nahoru Dolu