Převod firem ze skupiny Cimex byl podvod, potvrdil grafologický posudek

Převod firem ze skupiny Cimex byl podvod, potvrdil grafologický posudek

Podpisy na všech dokumentech, o které se opírá pokus o převzetí společnosti Cimex Group, nejsou pravé. Ukázal to grafologický posudek. Cimex tak v celé kauze nadále podniká právní kroky, které mají zvrátit snahy podvodníků o neoprávněné ovládnutí společnosti.

„Znalec svým posudkem fakticky potvrzuje to, co říkáme od počátku kauzy. Tedy že neoprávněné převody podílů v našich společnostech byly připraveným podvodem,“ uvedl ředitel vnitřních záležitostí Cimex Invest Pavel Šťastný.

Podle něj je posudek znalce v oboru grafologie pro společnost důležitý i kvůli tomu, že by se měl stát klíčovým důkazem ve všech probíhajících řízeních. Firma zároveň doufá, že případ do budoucna nastartuje diskusi o příslušné legislativě a pomůže tak předejít dalším podobným pokusům o podvod.

Patnáct společností ze skupiny Cimex Group se minulý týden stalo cílem podvodného pokusu o převzetí ze strany společnosti Philomena a jejího jednatele Viktora Chlupa.

Ihned, jak Cimex Group tento záměr odhalila, podnikla právní kroky vedoucí k odvrácení tohoto podvodného pokusu o převzetí. Už v červnu Krajský soud Ústí nad Labem vydal předběžné opatření, které neoprávněnému nakládání s majetkem brání.

Soud už tehdy poukázal na skutečnost, že dokumenty, jimiž se firma Philomena prokazuje, nejsou důvěryhodné. Smlouva i plná moc pro Viktora Chlupa s podpisem generálního ředitele Cimex Group Miroslava Kosnara jsou podle soudu pravděpodobně falzifikáty. A to se nyní díky grafologickému posudku také potvrdilo.

Skupina Cimex se zaměřuje na investice v oblasti komerčních realit a hotelnictví.

Zdroj: http://www.denik.cz/ekonomika/prevod-firem-ze-skupiny-cimex-byl-podvod-potvrdil-grafologicky-posudek-20170801.html, 1. 8. 2017

Nahoru Dolu