Soud rozhodl v kauze CIMEX: Společnost Philibert je oprávněným vlastníkem!

Soud rozhodl v kauze CIMEX: Společnost Philibert je oprávněným vlastníkem!

Krajský soud v Ústí nad Labem rozhodl dne 15. 3. 2019 v kauze pokusu o podvodné převzetí patnácti firem koncernu CIMEX GROUP; rozhodnutí nabylo právní moci dne 18. 5. 2019. Vlastníkem skupiny CIMEX byla a je společnost Philibert.

V květnu roku 2017 se skupina CIMEX stala cílem podvodného pokusu o převzetí ze strany společnosti Philomena a jejího jednatele Viktora Chlupa, který pomocí zfalšovaných dokumentů na sebe nechal přepsat majetek v řádu miliard korun.

Skupina CIMEX podnikla urychleně právní kroky, které vedly k odvrácení pokusu o převzetí společností, a v červnu 2017 vydal Krajský soud v Ústí nad Labem předběžné opatření, které bránilo neoprávněnému nakládání s majetkem skupiny.

„I přes naší rychlou reakci a spolupráci bank se nepodařilo zabránit přímým ztrátám a vzniku škod. Nadále běží trestněprávní řízení vůči osobě Viktora Chlupa, který je obžalovaný mj. ze zločinu podvodu a přečinu poškození cizích práv. Koncem ledna bude zahájeno projednávání obžaloby před Městským soudem v Praze. Vzhledem k újmě způsobené neoprávněným nakládáním majetkem skupiny, ať už se jedná o ušlý zisk nebo náklady spojené s řešením vzniklé situace, budeme pochopitelně od pana Chlupa požadovat náhradu škody,“ uvedl Miroslav Kosnar, generální ředitel CIMEX GROUP.

Skupina CIMEX je klíčovým hráčem na českém podnikatelském trhu. Jejím hlavním zaměřením jsou investice do nemovitostí. Strategické investice jsou orientovány především na hotelové projekty a administrativní budovy. CIMEX GROUP je vlastníkem největší tuzemské hotelové sítě Orea Hotels & Resorts s hotely po celé České republice.

Zdroj/foto: CIMEX INVEST s.r.o. | https://retrend.cz/zajimavosti-ze-spolecnosti/soud-rozhodl-v-kauze-cimex-spolecnost-philibert-je-opravnenym-vlastnikem/

Nahoru Dolu