Společnosti FINEP, Finanční skupina České spořitelny a CIMEX uzavřely jednu z největšich nemovitostních t …

Společnosti FINEP, Finanční skupina České spořitelny a CIMEX uzavřely jednu z největšich nemovitostních t …

Praha, 8. listopadu 2013 – Přední developerská společnost FINEP společně s Finanční skupinou České spořitelny, prodaly skupině CIMEX kancelářskou budovu v projektu City West na Západním Městě.

Špičková administrativní budova City West „B1“ disponuje kancelářskou a obchodní plochou v celkové výši přes 22 tisíc m2 a pracuje zde zhruba 1.500 lidí. Svoji centrálu zde má řada renomovaných společností jako Bayer, Hyundai, Interoute a další.

„Obchodní jednání se společností CIMEX probíhala několik měsíců.“ sdělil Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP HOLDING, SE a dodává: „V nejtěžší době pro developery v Praze se nám podařilo v uplynulých pěti letech na Západním městě postavit a prodat na 90 tisíc kancelářské a obchodní plochy a přes 600 bytů.“

„Vlastní budova v projektu City West představuje pro naše portfolio kvalitní investiční instrument.“, řekl Miroslav Kosnar, generální ředitel CIMEX a dodává: „je pro nás dalším krokem k plánované modernizaci, zkvalitnění a rozvoji nemovitostní podstaty našeho koncernu“.

Na architektonickém návrhu projektu City West, se podílela architektonická kancelář AHK Architekti. Budova samotná je situována přímo u nového centrálního náměstí, které disponuje vlastním vstupem do metra „Stodůlky“.

Nahoru Dolu