Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních

Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně zahájily lázeňskou sezónu. Bohatý kulturní program probíhal celý víkend.

Pestrý kulturní program doprovázel slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázní, které proběhlo o víkendu 13. až 15. května 2017. Slavnostního zahájení se účastnili zástupci skupiny Cimex, hotelového řetězce OREA HOTELS & RESORTS a společnosti AHG. Cimex Group se v Mariánských Lázních dlouhodobě podnikatelsky angažuje, na již uplynulé akci se podílela coby jeden ze sponzorů. Slavnostní zahájení začalo u Orea Spa Hotelu Bohemia průvodem dechového orchestru mladých a mažoretek.

Slavnosti jsou pořádány každoročně. Mezi nejvýznamnější události patří slavnostní svěcení a otevírání minerálních pramenů, průvody v historických kostýmech, jarmarky a celá řada koncertů klasické, folklórní i moderní hudby. Zahájení lázeňské sezóny má v Mariánských Lázních dlouhou, více než dvousetletou tradici.

Mariánské Lázně jsou pro skupinu Cimex zajímavou podnikatelskou destinací. Společně se zástupci vedení města chce Cimex Group postavit druhé centrum, které vznikne v lokalitě za dnešní radnicí. Skupina Cimex rovněž přispěje k revitalizaci parku mezi Hlavní Třídou a Ruskou ulicí. Budoucí spolupráce mezi zástupci CIMEX GROUP a města Mariánské Lázně začala podpisem Memoranda o společných záměrech, který proběhl loni na podzim. Předpokládaný objem investice se pohybuje v jednotkách miliard korun.

Aktuálně v Mariánských Lázních provozuje hotelový řetězec OREA HOTELS & RESORTS, který patří do skupiny Cimex, následující čtyřhvězdičkové hotely: Orea Hotel Anglický dvůr, Orea Spa Hotel Bohemia a Orea Spa Hotel Palace Zvon.

Nahoru Dolu