Brněnský hotel Voroněž slaví 30 let provozu

Brněnský hotel Voroněž slaví 30 let provozu

Jedli tu i princ Charles s Dianou!

BRNO – 30 let provozu slaví čtyřhvězdičkový brněnský hotel Voroněž. Jeho hlavní budova u výstaviště se otevírala 8. září 1979, pár dnů před vyhlášeným Mezinárodním strojírenským veletrhem. Nyní patří do české sítě OREA Hotels.
„Za 14 dnů byl tehdy hotel s kapacitou 368 pokojů vyprodaný,“ říká dnešní šéf Voroněže Josef Kulíšek (60). Ten byl tenkrát po řediteli a sekretářce zaměstnanec číslo 3. Zatím tu bydlelo přes 1,6 milionu hostů.
Ambiciózní ubytovací zařízení stavěli v tehdejší ČSSR podle švédské licence Maďaři. A v roce 1980 se přilehlá budova upravila na tříhvězdičkový hotel Voroněž 2 se 110 pokoji. „Hotel byl jeden z prvních, který měl kongresovou halu s kapacitou asi 400 míst,“ dodal Kulíšek.
A přiznal, že i na hotel dolehla krize. „Ještě loni jsme měli o pět procent vyšší tržby než v roce 2007. Letošní dopad krize je výrazný. Tržby i počet ubytovaných hostů klesl o pětinu. Ale ve ztrátě určitě neskončíme,“ vypočítává generální ředitel.

Ještě před rokem 1989 hostila Voroněž britského prince Charlese a jeho dnes již zesnulou ženu Dianu. Připravili pro ně pohoštění a speciální porcelánový servis pořízený pro tuto příležitost patří k hotelovým relikviím. Před 15 lety také hosté nezaplatili účet za půl milionu korun! Nakonec je chytili. A největší spropitné dostala servírka, jíž marnivý host věnoval liščí kožich za 40 tisíc korun.

Zdroj: Blesk

Nahoru Dolu