CIMEX GROUP vybuduje v Mariánských Lázních druhé centrum města

CIMEX GROUP vybuduje v Mariánských Lázních druhé centrum města

CIMEX GROUP přispěje k revitalizaci parku mezi Hlavní Třídou a Ruskou ulicí. V Mariánských Lázních vznikne druhé centrum a to v lokalitě za dnešní radnicí. Budoucí spolupráce mezi zástupci CIMEX GROUP a města Mariánské Lázně začíná podpisem Memoranda o společných záměrech, který proběhl 1. listopadu 2016.

CIMEX GROUP připravuje v Mariánských Lázních rozsáhlou investiční akci, která si klade za cíl zatraktivnění tohoto lázeňského města. CIMEX GROUP ve spolupráci s městským úřadem zrevitalizuje tzv. Anglický park a jeho přilehlé okolí, ve kterém vlastní celou řadu nemovitostí. Propojením přes park vznikne hotelový komplex skládající se z několika hotelových objektů a s více než 500 pokoji. Součástí projektu budou i atraktivní retailové a kancelářské prostory. Hodnota investice se odhaduje na jednotky miliard korun.

Veškeré aktivity mezi jednotlivými aktéry jsou uvedeny v Memorandu o společných záměrech, které podepsali zástupci obou stran v úterý 1. listopadu 2016 v Mariánských Lázních.

Jak zástupci města, tak CIMEX GROUP mají společný cíl a to zatraktivnění města pro jeho obyvatele, stejně tak jako pro jeho lázeňské a hotelové hosty. Skupina CIMEX GROUP prostřednictvím svého hotelového řetězce Orea Hotels & Welness spravuje v Mariánských Lázních tři hotely.

„V Mariánských Lázních dlouhodobě působíme a věříme v jejich potenciál. Chtěli bychom společně s městem vytvořit atraktivní místo s hotelovou kapacitou, retaily i kancelářemi, které bude součástí historického jádra a bude lákat k návštěvě i odpočinku. Jednou z důležitých priorit je vybudování centrálního minerálkovodu, který městu v současnosti citelně chybí a byl by k dispozici návštěvníkům a zároveň součástí revitalizovaného parku,“ řekl Miroslav Kosnar, generální ředitel CIMEX GROUP.

„Developerský projekt v Mariánských Lázních pro nás představuje zajímavou příležitost, jak vytvořit atraktivní místo, které citlivě zapadne do urbanistické koncepce města. Chceme, aby se v dané části Mariánských Lázních cítili dobře jak jeho obyvatelé, tak turisté a návštěvníci,“ sdělil Pavel Fischer, ředitel divize Development CIMEX GROUP.

„Po delší době cítím, že Mariánské Lázně mají obrovskou příležitost odstartovat novou etapu rozvoje. Společnost Cimex chce ve spolupráci s městem vytvořit atraktor – nové centrum, které přiláká do města novou, snad i náročnější klientelu. Osobně jsem z projektu nadšený a cítím, že podporu má i napříč veřejností. Věřím tedy, že společně dovedeme projekt k úspěšné realizaci,“ uvedl Vojtěch Franta, místostarosta města.

 

Inspire15

 

Inspire16

 

Inspire46

Nahoru Dolu