CIMEX získal od ČNB rozhodnutí o povolení k činnosti nemovitostního fondu

CIMEX získal od ČNB rozhodnutí o povolení k činnosti nemovitostního fondu

Jeden z největších privátních investorů na českém trhu, skupina CIMEX, která letos oslavila čtvrtstoletí od svého založení, získala v minulých dnech rozhodnutí České národní banky o povolení k činnosti nemovitostního fondu Edulios. Fond byl představen na mezinárodních veletrzích ExpoReal v Mnichově a MIPIM v Cannes.

Nemovitostní fond kvalifikovaných investorů EDULIOS byl založen s cílem přinést na trh nový způsob kvalifikovaného investování založeného na právní úpravě platné od 1. 1. 2014. V prvém kroku byl Fond EDULIOS zřízen jako obhospodařovaný fond spravovaný investiční společností ze skupiny CONSEQ. Nyní byl dokončen druhý plánovaný krok, a to změna formy obhospodařování fondu – z fondu EDULIOS se stal samosprávný fond.

Statutárním orgánem fondu je aktuálně společnost CIMEX INVEST s.r.o, která bude zajišťovat obhospodařování EDULIOS a jeho podfondů, a to zejména z pohledu investičního managementu (analýzy trhu, identifikace investičních příležitostí, zajištění akvizic, zajištění financování, strukturování transakcí, prodej).

První podfond s názvem Podfond EDULIOS Alfa je zaměřen výhradně na investice do zajímavých pražských kancelářských budov.

Nový stav komentuje ředitel fondu Martin Skalický: „Je to pro nás velmi pozitivní zlom, výrazný posun, který umožní dynamičtější řízení investiční činnosti i pružnější komunikaci s investory. Dokončujeme akvizici atraktivní kancelářské budovy se stabilním výnosem do podfondu EDULIOS Alfa a startujeme prodej investičních akcií.“

Dle Skalického investice do nemovitostí přináší dnes zajímavé zhodnocení a v případě podfondu EDULIOS Alfa očekává výnos i více než 6 % p. a. Potvrdil i zájem veřejnosti o investice do podfondu.

Nahoru Dolu