Nový fond Edulios zahájil pod vedením Skalického úspěšné nákupní tažení

Nový fond Edulios zahájil pod vedením Skalického úspěšné nákupní tažení

Podfond  Edulios Alfa koupil atraktivní komerční budovu s ročním výnosem z pronájmu bezmála 4 miliony euro. Jedná se o budovu CityWest B1 v pražských Stodůlkách. Jde o první velký obchod tohoto fondu, který má ambice zaujmout přední příčky mezi fondy kvalifikovaných investorů na českém trhu.

Podfond EDULIOS Alfa se zaměřuje na investice do administrativních budov v Praze. Na základě provedených analýz předpokládáme, že cílová výkonnost fondu by se mohla pohybovat nad hladinou 6 % p.a.

Dlouhodobým cílem fondu EDULIOS je rozšiřovat obchodní aktivity. Proto vedle Podfondu  EDULIOS Alfa, připravujeme vznik dalších podfondů. Investiční strategie připravovaných podfondů bude rovněž zaměřena na investování do nemovitostí. Každý podfond se však bude zaměřovat na jiný charakter nemovitostí. To umožní našim investorům rozložit své investice do nemovitostí napříč trhem a tímto způsobem diverzifikovat rizika.

Za novým fondem stojí tuzemská investiční skupina CIMEX, která se řadí mezi největší privátní investory v České republice s mnohaletými znalostmi a zkušenostmi v oblasti investic do nemovitostí. Skupina CIMEX v současné chvíli vlastní a provozuje deset administrativních budov v Praze a Karlových Varech o celkové ploše téměř 100 000 čtverečních metrů. Budovy se nacházejí v atraktivních lokalitách. Jejich společným jmenovatelem je snadná dostupnost autem i MHD a vysoký standard služeb.

V oboru Hospitality se skupina CIMEX dlouhodobě řadí mezi velké a zkušené subjekty působící úspěšně v oboru více než 20 let na trzích České republiky, jakož i v zahraniční, zejména v USA. Nemovitosti na investičním trhu představují stabilitu. „Investice do nemovitostí jsou dlouhodobě oblíbeným investičním nástrojem, který nabízí stabilní výnosnost, nízké riziko i možnost dvojitého příjmu jak z pronájmu budovy, tak z nárůstu hodnoty nemovitosti v čase,“ vyzdvihuje přednosti nemovitostí ředitel fondu Martin Skalický.

Právě Martin Skalický je jednou z klíčových osobností fondu. Na pozici ředitele fondu se zaměřuje zejména na  tvorbu investiční strategie fondů EDULIOS a v neposlední řadě na komunikaci s investory  – fund raising. „Pro mě je práce na rozvoji aktivit Fondu EDULIOS a jeho podfondů mimořádná výzva. Mohu naplno využít své více jak osmileté zkušenosti z rozvoje a řízení jednoho z největších otevřených nemovitostních podílových fondů v ČR na pozici člena a později předsedy představenstva (REICO nemovitostní fond České spořitelny). Spolu s kolegy, zkušenými manažery ze skupiny CIMEX, tvoříme sehraný tým. Mohu slíbit, že uděláme vše proto, abychom naplnili očekávání našich investorů,“ říká ke svému angažmá Skalický.

Nahoru Dolu